Heb je last van stille 'remmers' in je leven, ingesleten overtuigingen over wat je wel of niet zou moeten doen? 'Werk voor je plezier', ‘Steek niet je kop boven het maaiveld’, 'Zorg dat je nooit te veel vraagt'. Na verloop van tijd, zonder dat we het beseffen, beïnvloeden deze remmers ons leven en kunnen ze onze ontwikkeling belemmeren. Veel van deze remmers hinderen onze persoonlijke leiderschapsontwikkeling.
Daarom ben ik zo dankbaar voor de Tien Permissies die Taibi Kahler, erkend klinisch psycholoog en ontwikkelaar van het Process Communication Model (PCM®), ons heeft gegeven. Permissies zijn een van de belangrijkste en waardevolste geschenken die we onszelf en anderen kunnen geven. Ze helpen ons op de momenten dat we ‘vastlopen’, en ik deel ze graag met jullie.
Het is OK om jezelf te zijn.
Je bent uniek. Je hoeft niemand anders te zijn. Jij bent genoeg! Je doet ertoe als mens, ook als je niet altijd (zakelijk) presteert.
Het is OK om je goed te voelen, zelfs als je een fout maakt of niet alle antwoorden weet.
Dit gaat niet over egoïstische eigenwaarde. Het gaat over het scheiden van wie je bent en wat je doet. Je bent een mens, niet alleen waardevol als je alles goed doet.
Het is OK om je tijd te nemen.
In onze gehaaste wereld functioneren we het beste wanneer we genoeg tijd krijgen om bewust en aanwezig te zijn. Multitasking is een mythe.
Het is OK om zelfbewust te zijn.
Dit betekent niet dat je egoïstisch bent. Zelfbewustzijn betekent zorgen voor je belangrijkste psychologische, spirituele, sociale en fysieke behoeften, zodat je energie hebt om anderen te dienen.
Het is OK om open te zijn.
Openheid is het startpunt voor compassievolle verantwoordelijkheid. #compassionateaccountability
Het is OK om succesvol te zijn.
Het is OK om succes te accepteren als een resultaat van je harde werk, steun van anderen, en zelfs een beetje geluk. Je hoeft niet te bescheiden te zijn.
Het is OK dat anderen mogen leren en groeien zonder dat je dat van hen verwacht.
Verwachtingen zijn de zekerste weg naar teleurstelling. Het is OK om anderen op hun eigen tempo te laten groeien.
Het is OK dat anderen ook winnen.
Je hoeft niet altijd te winnen. Wees sportief, zelfs als je verliest.
Het is OK om sterke en zwakke punten te hebben.
Zelfbewustzijn gaat over begrijpen waar je goed in bent en waar je uitdagingen liggen.
Het is OK om je potentie te gebruiken.
Je hebt de kracht om te veranderen en te groeien. Gebruik je potentie ten volle.
Ik nodig je uit om eens rustig stil te staan bij deze tien permissies en te overwegen of het waardevol kan zijn om deze met je leiderschapsteam te delen. Beantwoord dan ook eens de volgende vragen voor jezelf:
Monique Bruil / Eigenaar BSmart Communication / Ontwikkelingspartner / PCM & LOD Trainer en Coach / Auteur van het boek ‘In 10 stappen zelfbewuster samenwerken’.
Wil je meer weten over onze diensten? Wij vertellen je graag persoonlijk wat BSmart Communication voor jou en/of jouw bedrijf kan betekenen. Neem gerust contact met ons op.
Alle rechten voorbehouden | BSmart Communication B.V.| Privacy | Algemene voorwaarden | Website door Frank Brinks Online resultaat